Jak wygląda sesja Oddychania Neurodynamicznego?

Trzy magiczne składniki i jeden prowadzący

Scena

Spotykamy się online. W czasie samego procesu uczestnicy leżą lub siedzą na łóżku lub fotelu w zaciszu własnego domu. Na oczach mają opaski, w uszach słuchawki, w których rozbrzmiewa muzyka.

Oddech

Pełni kluczową rolę w procesie breathworkingu. To dzięki niemu wprowadzamy się w stan kontrolowanej hiperwentylacji, dzięki czemu małpi mózg przestaje być nieznośny a my łączymy się z wewnętrzną inteligencją, o której więcej piszę tu

Muzyka

To swego rodzaju nośnik doświadczenia, łódź, w której oddychający płynie przez fale emocji i doznań fizycznych. Zbudowana jest według trajektorii katartycznej - tak, by wykorzystać otwarcie uczestnika w momencie poszerzonej świadomości. Pomaga wyciągnąć z podświadomości emocje, a w czasie integracji odpłynąć w świat absolutego odprężenia i samoakceptacji. Na każdej sesji usłyszysz inną muzykę a ta jest moją pasją od wielu lat, więc dobieram ją mozolnie i z bardzo wielu źródeł.
Podróż w oceanie dźwięku składa się z trzech faz:

  • Dynamicznej - gdy oddychający wchodzi w cykl oddechu
  • Klimaktycznej - gdy stan poszerzonej świadomości jest maksymalny
  • Integrującej - gdy największe emocje opadają, a ciało wchodzi w stan odpoczynku

Posłuchaj trzech faz przykładowej muzyki neurodynamicznejGrupa

Jest nieodzowną częścią głębokiego procesu. Stanowi energetyczny krąg wsparcia dla każdego z oddychających pomimo braku fizycznego kontaktu między uczestnikami. Wiedząc, że nie jesteśmy w procesie sami, pozwalamy sobie wejść w niego głębiej. Każda grupa tworzy inny setting, jednak istnieje zweryfikowana korelacja - im większa grupa, tym mocniejszy indywidualny proces.

Prowadzący

Organizator lub prowadzący pełni rolę pomocniczą w procesie, który oprócz tego jest całkowicie samodzielny i nieprowadzony. Można ją podsumować za pomocą kilku poniższych punktów

  • Na każdej sesji przez pierwsze 40 minut dostarcza kompletnej informacji i odpowiada na pytania uczestników
  • Przygotowuje unikalny soundtrack muzyczny, który porowadzi Cię przez doświadczenie
  • Jest dostępny podczas sesji dla uczestników, jeśli czują absolutną blokadę
  • Prowadzi sharing, czyli moment dzielenia się wrażeniami, który jest częścią integracji doświadczenia

Zapisz się na darmową sesję online