Rodzaje doświadczeń podczas sesji

Od relaksu przez wglądy i regresje do przytulania siebie i poczucia miłości

Doświadczenia fizyczne i zmysłowe

Z Twoim ciałem mogą dziać się różne rzeczy. Może być Ci gorąco, potem zimno, a potem znowu gorąco. Twoje ciało może być zupełnie odrętwiałe.
Istnieje fizjologiczna zasada, że aby uzyskać najlepsze uwolnienie, należy najpierw wytworzyć maksymalne napięcie w danej części ciała. Na przykład: jeśli chcesz maksymalnie rozluźnić całe ciało, najlepszym sposobem jest najpierw maksymalne naprężenie wszystkich mięśni, a następnie odpuszczenie całego napięcia. Podczas pracy z oddechem ciało będzie próbowało zrobić to samo z siebie. Możesz więc czuć, że całe Twoje ciało jest sztywne i napięte i nie możesz się w ogóle poruszać. Możesz również dostać tak zwanej tężyczki, gdy ręce lub palce u stóp stają się bardzo sztywne i czasami mogą boleć. Twoje dłonie mogą wyglądać jak szpony z całkowicie usztywnionymi palcami. W rzeczywistości jest to bardzo uzdrawiające doświadczenie, w którym ciało pobiera energię, która utknęła w twoich rękach lub tworzy maksymalne napięcie, które następnie przekształca się w niesamowite uwolnienie. Podstawowym zaleceniem, jeśli masz tężyczkę, jest po prostu pozwolić jej zaistnieć a następnie uwolnić. Jeśli tężyczka staje się bolesna, zawsze najlepiej jest kontynuować uwalnianie, ale jeśli będzie to zbyt trudne, zawsze można spowolnić oddech, a tężyczka ustąpi

Epizody biograficzne

Niektórzy relacjonują, że doświadczyli wizualnie czegoś, co im się przydarzyło w przeszłości, czym wówczas czuli się przytłoczeni i nie pozwalali sobie w pełni doświadczyć powiązanych emocji. Jeśli tak się stanie, należy w pełni doświadczyć każdej pojawiającej się emocji i pozwolić jej wyrazić i uwolnić się. Jeśli Twoje ciało chce płakać, pozwól mu płakać. Jeśli twoje ciało chce uwolnić się od złości, pozwól swojemu ciału wydawać dźwięk, który zechce się wydobyć (krzyki, warczenie, jęki itp.). Jeśli jesteś w miejscu, w którym nie można wydawać głośnych dźwięków, nie przeszkadzając rodzinie lub sąsiadom, zasłoń twarz poduszką i krzycz lub warcz w poduszkę. Przekonasz się, że w niektórych przypadkach rzeczy, które utknęły w twoim ciele lub psychice i od lat nieświadomie kierują twoim życiem, zostaną uwolnione . Czasami twoja pamięć biograficzna może być również postrzegana jako obrazy z poprzednich wcieleń.

Doświadczenia okołoporodowe

Klasycznie psychiatrzy uważali, że kiedy się rodzimy, jesteśmy czystą kartą. Dzieje się tak dlatego, że kiedy jesteśmy płodem, nasze mózgi nie są wystarczająco rozwinięte, aby tworzyć słowa lub wyraźne wspomnienia. Jednak teraz wiemy, że od chwili poczęcia tworzymy pamięć cielesną lub tzw. ukrytą. W czasie Oddychania Neurodynamicznego może nastąpić regresja do jednego z czterech etapów okołoporodowych, szczególnie jeśli w tamtym czasie miały miejsce komplikacje, a ich wspomnienie zostało zapisane do pamięci ukrytej. Tego typu Doświadczeniania nie należy się obawiać. Zwykle daje ono niezwykle silne i pozytywne uwolnienia. Ciało nie wystawia nam też do pracy materiału podświadomego, który nie jest jeszcze gotowy do uwolnienia.

Doświadczenia transpersonalne

To doświadczenie „poza tym, co osobiste”, którego na ogół nigdy byś nie miał w normalnym życiu codziennym, gdy za sterami siedzi umysł analityczny Uczestnicy zgłaszają uczucie dryfowania w gwiazdach lub poczucie większej łączności ze wszechświatem;Czasami widzą, co dzieje się w różnych częściach świata, na przykład z przyjacielem lub krewnym. Ludzie zgłaszają również, że uzyskują wgląd w problemy, które ich trapią i powstrzymują ich w życiu.

Stan transu/snu jogicznego

Ostatnim typem doświadczenia jest jogiczny stan snu, w którym nawet jeśli z zewnątrz może wydawać się, że śpisz, tak naprawdę nie śpisz. Zamiast tego wchodzisz w stan ultragłębokiego relaksu. To niesamowite uczucie, w którym na ogół wchodzisz w to, co niektórzy nazywają doświadczeniem oświeceniowym. Całkowicie tracisz w nim poczucie czasu i przestrzeni, a później stajesz się niezwykle zrelaksowany i obecny.

Zapisz się na pierwszą sesję online